Kniha o sexualitě bez bariér

Knížka ANO, MŮŽEME!

odpoví na konkrétní otázky,

poskytne ověřené informace

a praktické zkušenosti.

Prožít intimní chvíle patřilo a patří k těm nejkrásnějším momentům mého bytí. Jsem šťastný, že se podařilo realizovat unikátní knihu s nádhernými ilustracemi. Těšíme se, až jí otevřete a necháte se inspirovat.

David Lukeš

Můžete se těšit

Knihu i web doprovázejí rajské ilustrace Toy Box. Názorně dokreslují popisy sexuálních poloh a pomůcek.

Sexualita lidí na vozíku přestává být tabu, stále ale při hledání odpovědí na konkrétní otázky narážíme častěji na předsudky a mýty než na ověřené informace a praktické zkušenosti.

Knížka ANO, MŮŽEME! chce tuto situaci změnit. Je určena lidem na vozíku, jejich partnerům, ale i všem ostatním, kteří jsou přesvědčeni, že zvídavost, komunikace a otevřenost je ta nejlepší cesta, jak prožívat dobrý život.

A samozřejmě i sex.

Sexuální pozice - Ukázka z knihy:

„Jak jsme už naznačili v předchozích kapitolách, sex na vozíku má svá omezení, ale to ještě vůbec neznamená, že by musel být nudný. Jakmile zjistíte, jak na to, limity se přestanou jevit jako nepřekonatelné. Neexistuje žádná zázračná pozice, která by fungovala pro všechny, chce to trochu hledání a zkoušení. V této kapitole se dozvíte, jaké polohy jsou pro lidi s poškozením míchy nejvhodnější a jaké praktické pomůcky je usnadní.“

Sexuální pomůcky - Ukázka z knihy:

,,Speciální pomůckou pro muže, která usnadňuje polohu a pohyb při sexuálním styku, je Love Chair. Skládá se z houpací stoličky, umožňující pohyby pánve, a lehátka pro ženu, které vyrovnává výškový rozdíl. Kopulační pohyby vyvíjí muž pouze zapojením horní části těla."

Knihu ANO, MŮŽEME! Kámasútra pro vozíčkáře vnímám jako revoluční v České republice. Dlouhodobě mi v práci chyběla praktická příručka z oblasti sexuality, na kterou bych mohla své klienty odkazovat. Něco vkusného, komplexního, moderního a svěžího. Od našeho prvního setkání uplynuly dlouhé 4 roky, ale já věřím, že to za to stálo. Během těch let bylo víc než jasné, že kniha, kterou jsme tvořili hlavně pro lidi s poškozením míchy a jejich partnery/ky, bude mít daleko větší dosah. Nechť je nápomocná terapeutům, studentům, laikům, milovníkům sexu i úchvatných kreseb. Tato oblast nemá hranic, pokud bychom do knihy chtěli dostat vše, nikdy nevyjde, pojďte s námi její možnosti rozšiřovat dál pomocí nově vznikajícího webu www.anomuzeme.cz

Kniha by nikdy nevznikla bez našich klientů. Je nejen pro ně, ale i o nich. Inspirovaná jejich příběhy a zkušenostmi. Odvahou sdílet a hledat, odvahou do toho s námi jít naplno. 

Iva Hradilová

Kniha ANO, MŮŽEME!

Tato kniha by měla pomoci odpovědět na otázky, kterou si kladou lidé s poraněním míchy, ale i jejich stávající nebo potenciální partneři.

Berte knihu jako univerzální rámec pro další (sebe)poznávání.

Na těchto webových stránkách se budeme věnovat nadále článkům a diskuzím, včetně edukativních videí, která natočila Zdeňka Faltýnková.